Solárne hybridné systémy, Turkménsko

Solárne hybridné systémy, Turkménsko

Dodávka dvoch systémov kombinujúcich solárnu energiu s energiou z dieselagregátu

 

Hybridný systém je kombinovaný zdroj energie pre externú záťaž AC 230V/50Hz. Hybrid je kombinácia fotovoltaických článkov, batérii a spaľovacieho agregátu, ktorý dodáva výkon striedavo z jednotlivých zdrojov podľa potreby. Eliminuje riziká poklesu výkonu solárnych panelov počas daždivých dní a rozdiely v slenčnom žiarení v jednotlivých ročných obdobiach. Tento systém umožnuje ukladať energiu do batérií, aby znížil čas potrebný na beh generátorového agregátu. Solárne panely, tiež môžu znížiť vybíjanie batérii a tak zredukovať počet nabíjacích a vybíjacích cyklov. Takýto systém je plne autonómny a dokáže predĺžiť životnosť a znížiť spotrebu paliva pre agregát.

Zlatá baňa Kittilä za polárnym kruhom, Fínsko

Zlatá baňa Kittilä za polárnym kruhom, Fínsko

Záložný agregát pre základné systémy najväčšej európskej zlatej bane

 

Agregát MP 2000 M v kontajneri s výkonom 2000 kVA na zálohovanie základných systémov v bani na zlato. Kontajner je vybavený externým chladiacim systémom na streche a vyhrievaním agregátového priestoru. O paralelnú spoluprácu zo sieťou sa stará automatický rozvádzač MP Prallel. V kontajneri je osadená 4200 L dvoplášťová palivová nádrž z možnosťou automatického dopĺňania paliva. Agregát je predohrievaný a predmazávaný pre rýchly štart v pripade potreby. Celý systém je určený do polárnych podmienok pre teploty do -40°C.

 

Ropná plošina v Kaspickom mori

Ropná plošina v Kaspickom mori

2 ks kontajnerových agregátov MP 900 P ako primárny zdroj elektrickej energie na ropnej plošine

 

Agregáty Martin Power s motormi Perkins v špeciálnom vyhotovení podľa noriem pre ropné plošiny slúžia ako hlavný zdroj energie na ťažobnej plošine v Kaspickom mori pri pobreží Turkménska. Vyhotovenie je odolné voči agresívnemu morskému prostrediu a v súlade s internými predpismi zákazníka.

Ropná plošina

Ropná plošina

Dieselagregát na ropnej plošine

 

Kapotovaný agregát MP 50 I s výkonom 50 kVA. Agregát slúži na zálohovanie systémov ropnej plošiny v Kaspickom mori.