Za účasti primátora mesta Nitra bola dnes 21.10.2015 slávnostne prestrihnutá páska Kogeneračnej elektrárne Nitra vďaka, ktorej sa zníženi produkcia CO2 o takmer 5000 ton ročne.

Hlavnou súčasťou KGE Nitra sú dve plynové kogeneračné jednotky Martin Power MP 2000 M-BCU s motormi MTU vyrobené našou firmou. Mimo toho sme dodávali a zabezpečovali či už našimi silami alebo cez našich partnerov projekciu celej elektrárne, napojenie kogeneračných jednotiek na systém CZT, nadradený riadiaci systém, ktorý celú elektráreň riadi a záložný dieselagregát Martin Power MP 30 P s motorom Perkins.

Kogeneračná elektráreň Nitra bude dodávať elektrickú energiu do siete ZS-DIS a vyrobené teplo do systému CZT sídliska Chrenová. Už takto samo o sebe ekologické, efektívne a ekonomické dielo naviac spoluspaľuje štandardne nevyužiteľný nekvalitný zemný plyn z lokálneho ložiska v blízkom Golianove, čím sa stáva minimálne Slovenským unikátom.

Fotografie elektrárne a video z výstavby nájdete v nasledovnom článku:

https://www.nitralive.sk/vystavba/budovy/37992-v-nitre-dnes-slavnostne-otvorili-novu-elektraren-foto-video-z-priebehu-vystavby