Okrem nedávneho 20-ročného výročia sme oslávili aj jubileum v podobe agregátu s okrúhlym výrobným číslom G2000. Sviatočne ozdobený agregát sme odovzdali jeho majiteľovi, jednému z našich významných zákazníkov.

Výroba vlastných výrobkov Martin Power začala v TTS Martin v roku 1998 a odvtedy začalo číslovanie od G001. Vďaka vysokej kvalite prevedenia, služieb a servisu sa stroje Martin Power (skrátene MP) v krátkom čase stali etalónom na slovenskom trhu a úspešne prerazili aj na zahraničné trhy.

V roku 2013 bolo v TTS Martin vyrobených 150 kusov dieselagregátov, elektrocentrál, kogeneračných jednotiek a pohonných jednotiek z ktorých viac ako 40% išlo na export. Za prvý polrok 2014 stúpol počet vyrobených agregátov medziročne o 15%, čiže sa dá očakávať na konci roku cez 170 vyrobených kusov. Stále je to však menej ako v rekordnom roku 2007 keď bolo vyrobených viac ako 200 agregátov. Avšak vďaka viacerým rozbehnutým vývojovým projektom je pravdepodobné, že túto hranicu čoskoro opäť pokoríme.